Lampy Pokojowe

Wybierając lampę może to się okazać trudniejsze, niż mogłoby się wydawać. Większość artykułów o wykończeniu domu w zasadzie traktuje je jak meble. Innymi słowy, rozważają jak lampa pokojowa będzie wyglądać gdy nie jest jeszcze podłączona. W tym artykule będę zakładać, że wiesz, jakiego styl szukasz zbadamy kilka projektów oświetlenia, które pozwolą wybrać odpowiednie.

Oświetlenie pokoji lekki poziom światła
Pierwszą rzeczą, którą warto rozważyć, jest to jak jasne oświetlenie w rzeczywistości potrzebujemy. Jest możliwa wariacja, możemy wybrać lampy pokojowe, które mają wbudowany ściemniacz światła lub pozwalają użyć różnej mocy żarówki, albo mają czujnik ruchu. Jednakże zasady pozostają takie same. Ogólnie trzy rzeczy, za które odpowiada lampa pokojowa to: dekoracja, oświetlenia pokoju, lub można używać je do czytania.

Jeśli lampka pokojowa ma służyć, jako dekoracja, to lampa światło powinna mieć ciemniejsze niż inne źródła światła w salonie. W ten sposób światło lampa na nadal źródło światła, ale nie wpływa na ogólną równowagę pokoju.

Z drugiej strony, jeśli używasz lamp do oświetlenia pokoju, to powinny być w przybliżeniu tak jasne, jak inne źródła światła w pomieszczeniu. Pomieszczenie, w którym są jaśniejsze niż inne źródła światła zazwyczaj wyglądają dziwnie, podczas gdy w pokoju, w którym mają ściemniacz, znikną w tle, jako dekoracja.

Wykorzystywane są często do czytania, najlepiej mieć dość jasne żarówki, główny nacisk należy położyć na wiązkę światła. Tak długo, jak cień jest stosunkowo nieprzejrzysty, nie będzie kolidować z resztą pokoju, ale będzie miał wystarczająco dużo światła do czytania.

Oświetlenie pokoji: wiązka światła
Istnieją cztery standardowe wzory wiązki światła: w górę, w dół, w górę i w dół, i do okoła. Odnosi się do lamp z abażurem, gdzie otwory w abażurze są i taki rodzaje wiązek światła, lampa pokojowa wytwarza.

Lampy stojące świecące do góry, będą rzucić snop światła tylko w górę. Bardzo dobrze zapewniają ogólne oświetlenie w pokoju. Zwykle jest to oświetlenie podłogowe, i celem lamp jest, aby odbijać światło od sufitu.

Kubełkowe są zwykle używane do czytania.

Oświetlenie świecące w górę i w dół, zapewniają otoczeniu i do zadań np. czytania. W efekcie, powinny one być stosowane, gdy chcesz czytać i dostarczyć oświetlenia otoczeniu bez używania drugiego źródła oświetlenia.

Oświetlenie Rozproszone
W końcu, są lampy dające światło rozproszone. Mają one przezroczyste odcienie, które przechodzą wokół żarówki. Zapewniają one wielokierunkowe oświetlenie otoczenia. Uwaga jednak, to światło nie będzie rzucać cienia, więc powinieneś być pewny, że inne źródła światła w pokoju będą wydawać się płaskie.

Biorąc pod uwagę wszystkie te funkcje różnych rodzajów lamp do pokoju, będziesz lepiej przygotowany do wyboru lampy.