Lampy Papierowe

Lampy są interesującym wyborem oświetlenia do pomieszczenia do wyboru są podłogowe i stojące. Pomysł lamp papierowych zdobiących twój dom może wydawać się trochę słaby, ale te wszechstronne oprawy oświetleniowe mogą cię zaskoczyć. W rzeczywistości, jak zaczniesz ich szukać to jest prawdopodobne, że znajdziesz styl, który pasuje do niemal każdego pomieszczenia w domu. Można je znaleźć w tak wielu różnych kolorach, kształtach i rozmiarach, że nawet najbardziej wybredny projektant nie może zaprzeczyć, że pasują one do większości dekoracji niż tylko do pokój w akademiku obok krzesła i worek fasoli do siedzenia.

Lampy papierowe są opracowane do systemu dekoracji w niemal każdym pomieszczeniu, jeśli wiesz, gdzie i jak z nich korzystać. Aby zaoszczędzić miejsca i dodać trochę więcej światła w ciemnym kącie, można zawiesić dwie lub trzy okrągłe lamp z papieru ryżowego pod sufitem. To nie tylko doda ciekawy i unikalny wystrój pokoju, ale również oferują alternatywę dla wiszących stałe lamp. Dla bezpieczeństwa i ze względów estetycznych, stosuje się przewód takiego samego kolor, jak ściany i zawieś je np. nad krzesłem. Nie będzie trzeba uważać czy ktoś potknie się o przewód. Kinkiety ścienne są kolejnym sposobem na włączenie lampy do wystroju domu. Rozwiązują też problem małej przestrzeni i oświetlenia, ponieważ nie zajmują one dużej powierzchni i dają miękkie akcentujące światło. Ta rodzaje lamp jest szczególnie popularny w pokojach z bardziej prostolinijną kolorystyką i wzornictwem. Jest to szczególnie przydatne, jeśli zdecydujesz się na kinkiety ścienne, gdzie papier jest ręcznie wykonany – lub przynajmniej wygląda na to, że jest. Często są one wykonane z papieru ryżowego lub nawet bawełny.

Jednym z zastosowań najbardziej znanym i bardziej tradycyjnym dla tych lamp jest użycie ich do dekoracji zewnętrznej. Okrągłe lampy bambusowe z papieru można umieścić na altanie, drzewie lub ogrodzeniu i będą służyć dwóm celom. Zapewniają one niezbędne światło dla wieczorny pikników na świeżym powietrzu, przy jednoczesnym zapewnieniu spokojnego, beztroskiego nastroju. Mogą być również doskonałym dodatkiem do dodania akcentu azjatyckiego lub polinezyjskiego.

Oświetlenie te nie jest wyłącznie do zawieszenia na ścianie lub suficie. Nowsze konstrukcje własną nogę, na której stoją. Wielu współczesnych wzory używanych jest w lampach podłogowych z papieru, dzięki nim rozjaśnisz pokój. Podobne są konstrukcją do wiszących, stojące są wykonane z tego samego materiału, i papieru ryżowego konstrukcja wewnętrzna jest z drutu lub z tworzyw sztucznych, aby zachować ich kształt.

Jaka jest różnica wielkości lamp podłogowych, że mogą być one do kilku metrów wysokości lub i są w wielu kształtach abstrakcyjnych i konwencjonalnych? Popularna forma jest podobna do sylwetki użytkownika. Mogą być trochę przerażające w nocy, kiedy idziesz do łazienki, więc warto dać sobie czas, aby się do nich przyzwyczaić. Inne style przypominają pudełka ułożone nierównomiernie jedno na drugim lub mają konstrukcję spiralną.


Źródło: youtube.com

Być może jest to tylko osobista obserwacja, ale wydaje mi się, że papier nie jest sam, oświetlenie też jest! Czy oni oświetlają nas podczas grillowania, stoją wysoki lub zwisające z sufitu, zawsze wydają się wyglądać jak najlepiej w grupie dwóch lub trzech, czasem więcej. Nikt nie wie, dlaczego tak jest, ale najlepiej, aby nie kwestionować prawa … papieru. Niezależnie od przyczyny, za pomocą kilku tych lamp można wystroić pokój w oszczędny i tani sposób, aby dodać oświetleniu i akcentu i stylu.