Lampy Do Kuchni

Poznaj, jakie typy lamp są stosowane. Kuchnia powinna odznacza się funkcjonalną koniecznością, coraz częściej wykorzystywane są, jako elementy dekoracyjne w projektowaniu. Lampy kuchenne różnią się w zależności od wyglądu, ale również wymogami jasności i instalacji. Natomiast niektóre są ukryte i bezproblemowo łączą się z otoczeniem, inne są uderzające i wołają o uwagę. Dowiedz się więcej o różnych opcjach lamp, i wybierz te które odpowiadają zarówno praktycznym wymaganiom i estetycznym.

Lampy Jarzeniowe Do Kuchni

Właściciele domów często używają lamp świetlówki do lamp oświetleniowych, tradycyjne świetlówki są popularnym wyborem kuchennym. Lampa rurowa jest zazwyczaj zamontowana, w prostokątnym pudełku. Często niestandardowe ramy może nam zrobić stolarz, półprzezroczysty panel kryje rury przed naszymi oczami i emituje światło fluorescencyjne.

Oświetlenie wbudowane

Standardowe wpuszczane, składają się z cylindrycznej obudowy zagłębionej w suficie. Pokryte są ozdobnym wykończeniem, tylko obudowa podtynkowa wystaje na powierzchni sufitu. Wbudowane oświetlenie wykorzystują zarówno żarówki i świetlówki. Zwłaszcza, żarówki ogólnie często są używane bardziej niż świetlówki z regulatorami elektronicznymi. Ze względu na ich niski profil, wpuszczane lampki łączą się z otaczającą powierzchnią, tworzą opływowy wygląd.

Oświetlenie wiszące
Zawieszone są pod sufitem za pomocą prętów, łańcuchów lub sznurów, obejmują oświetlenie wiszące i żyrandole. Prawdopodobnie, najbardziej wizualnie zauważalny rodzaj oświetlenia, to oprawy wiszące, które mogą stać się centralnym punktem lub nawet stworzyć częściowy ekran pomiędzy kuchnią i salonem. Ze względu na ich charakter dekoracyjny, wiszące lampy do kuchni często zapewniają stosunkowo słabe światło, najlepiej pracują w połączeniu z jaśniejszymi, pomocniczymi urządzeniami, takimi jak podtynkowe lub pod szafkowe do oświetlania powierzchni roboczych.

Lampki pod szafkowe
Jak sugeruje ich nazwa zamontowane są pod szafką. Lampki mogą być zainstalowane podczas początkowej budowy, lub mogą być obsługiwane przez gniazda elektryczne, i mogą być montowane później. Najczęściej wykorzystywaną żarówką do ów lampki jest świetlówka. Służą, głownie, aby zapewnić dodatkowe światło do pracy.

Oświetlenie szynowe
Jest to rodzaj hybrydy pomiędzy lampami sufitowymi a lampami wiszącymi, Oświetlenie składa się z kilku lamp, przymocowane są do długiej, cienkiej ścieżki. Podłączone są przewodowo do kabla elektrycznego i przesyła energię elektryczną do lamp poprzez taśmy na środku ścieżki. Takie lampy można szybko zamocować, dzięki czemu właściciel domu łatwo może regulować kierunek światła lamp.