Lampy Biurkowe

Głównym zadaniem lampy na biurko jest oświetlenie obszaru roboczego. Lampy Biurkowe produkowane są w różnych stylach, ale głównym celem każdej lampy jest funkcjonalność. Lampy są na ogół niewielkie i przeznaczone do zajmowania małej ilości miejsca. Bez względu na to jaki w jakim styl wybierzesz, upewnij się że wybrałeś odpowiednią lampę aby rzucała światło tam gdzie jest potrzebne.

Styl apteka i bankier

Wymienione lampy mają taki sam styl. Lampy są umieszczone nisko nad powierzchnią biurka, ma za zadanie oświetlić określony obszar pracy. Lampy bankierskie pomagają bezpośrednio oświetlić książki księgi z małym drukiem. Lampy aptekarskie pozwalają zobaczyć składniki leków. Lampy te są uważane za tradycyjnej lampy i są często wykonywane w zabytkowym stylu.

Nowoczesne lampy na biurko

Lampa Biurkowa

Lampa Biurkowa

Są to lampy współczesne, obrotowe, regulowane, dzięki temu można oświetlić większą część obszaru roboczego. Ten styl lamp zazwyczaj wykorzystywany jest przez artystów lub fachowców, na przykład architekt lub jubiler. Można również nabyć do niej soczewki powiększające do oglądania małej czcionki, grafiki lub obiektów. Współczesne lampy regulowane produkowane są również razem z klipsem, można lampy przenieść poza biurko.

Lampy z giętkim przewodem

Elastyczne lampy z gęsią szyjką można obracać, aby rzucić światło w każdym potrzebnym kierunku. Elastyczne lampy są popularne w śród studentów. Ta lampa może stać na biurku, zaś w innym razie może być przyczepiana do boku biurka, lub do zagłówka przy nocnym czytaniu. Lampy te często określane są, jako lampy alladyna, ponieważ mogą one obracać się w magiczny sposób w każdym kierunku dzięki swojej elastycznej konstrukcji. Ramie lampy może być metalowe lub plastikowe.

Lampa stołowa
Lampy stołowe mogą, być wykorzystywane, jako inny styl. Warunkiem jest, aby lampa była na tyle wysoka, żeby przenieść światło na powierzchnie biurka. Musi także być mniejsza niż zwykłe lampy stołowe, szczególnie u podstawy tak, aby nie zajmowała zbędnie miejsca na biurku. Klosze lampy mogą być wykonane z wielu różnych materiałów, niektóre wykonywane są z barwionego szkła.