Wiszące lampy ogrodowe i czujnikiem ruchu

Ten artykuł dotyczy naszej podróży podczas, w której szukaliśmy odpowiedniego czujnika ruchu do lampy i opisuje niektóre zaskakujące odkrycia, które zrobiliśmy. Po przeczytaniu tego artykułu zapoznasz się z niektórymi typami i stylami oświetlenia, zarówno dla celów bezpieczeństwa, jak i oświetlenia podwórza.

Kilka miesięcy temu postanowiliśmy zainstalować oświetlenie zewnętrzne dla naszego nowego domu. Słyszeliśmy o oświetleniu zewnętrznym z użyciem czujników i dlatego, przyciągnęła nas w ich kierunku oszczędności energii, zdecydowaliśmy się na zakupy tego typu lamp. W ciągu ostatnich lat nie nadążyliśmy za postępami w systemach zabezpieczeń i mieliśmy z góry założoną koncepcję ciemnych, srebrnych reflektorów z dużymi żarówkami.

lampa ogrodowaKiedy więc rozejrzeliśmy się wokół sekcji oświetlenia dużego sklepu dostawczego, byliśmy zaskoczeni ogromną różnorodnością typów i wzorów modeli jaie oferuje oświetlenie ogrodowe wiszące. Było to dość przytłaczające, a jeśli nie było by pomocy bardzo kompetentnego i cierpliwego sprzedawcy, na pewno opuściliśmy sklep bez dokonywania zakupu.

Pierwszą rzeczą, którą odkryliśmy, było to, że były w rzeczywistości dwie kategorie do wyboru oświetlenia ogrodowego : modele przeznaczone do ogólnego oświetlenia oraz te, które zostały zainstalowane w celach bezpieczeństwa. Niewiarygodna była różnorodność wzorów uchwytów dla werand, pokładów i ogrodów. Jedna lampa ogrodowa miała mosiężne lub lite wykończenia, podczas gdy inne były wykonane z kutego żelaza lub oprawione w drewno.

Różne modele na ścianę oraz wolnostojące

Były też piękne modele ścienne i wolnostojące. Kupiliśmy dwa z nich w starym stylu. Kupiliśmy również kilka reflektorów oświetlających drzwi naszego domu, schody do naszego pokładu i podkreśliliśmy fontannę i piękne kwitnące drzewo, które mamy w naszym ogrodzie.
Jedną z najlepszych rzeczy jaką odkryliśmy to bezprzewodowy czujnik ruchu zdalnego. Zainstalowaliśmy to u wejścia do naszego podjazdu. Teraz, gdy samochód wejdzie na podjazd, zdalny czujnik aktywuje wszystkie światła punktowe i światła drogowe wokół naszego domu.

lampa wisząca zewnętrznaOczywiście, oświetlenie bezpieczeństwa nie było tak atrakcyjne, jak inne, ale byłem zdziwiony, widząc jak efektywne energetycznie są niektóre z tych potężnych reflektorów, zwłaszcza modele LED.

Zdecydowaliśmy się na użycie diody LED zarówno dla naszego oświetlenia ogrodowego, jak i naszych reflektorów bezpieczeństwa. Wybraliśmy reflektory słoneczne na odległe tereny naszego podwórza, gdzie nie było wygodnego elektrycznego gniazdka.

Jednostki solarne są równie silne jak nasze jednostki elektryczne i mogą być łatwo przenoszone wokół. Jednym z wielkich odkryć było to, że wszystkie lampy podwórka miały ręczny przełącznik, więc kiedy chcieliśmy mieć grila lub po prostu spędzić czas w ogrodzie w nocy, mogliśmy wyłączyć czujnik i cały czas mieć oświetlenie. Czujnik ruchu na zewnątrz jest naprawdę wspaniałym wynalazkiem, ponieważ pozwala na zaoszczędzenie energii przez większość czasu i nadal mieć możliwość stałego oświetlenia, gdy tylko tego potrzebujesz.